Veli Akademisi Serisi-2

Düşleyen, Düşünen, Düşünce Kalkan Çocuk

Veli Akademisi Serilerinin ikincisi "Düşleyen, Düşünen, Düşünce Kalkan Çocuk" konulu seminerle devam ediyor.

Bu seminerde çocuklarda üstün zekâ ve yetenek eğitimi üzerine odaklanmış bir akademisyen ve yazar Bahar Eriş ile bir araya geleceksiniz.

Kimler Katılmalı: 

Her yaştan çocuğu olan veliler, eğitimciler ve eğitimci adayları.

Etkinlik Ücreti:
250₺
Etkinliğe kaydolmak için öncelikle sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra belirecek "Kaydol" butonuna basarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
Ödemeniz gerçekleştikten sonra etkinliğe kaydınız oluşturulacaktır.
Write your awesome label here.
Konuşmacı

Bahar Eriş

Dr. Bahar Eriş, çocuklarda üstün zekâ ve yetenek eğitimi üzerine odaklanmış bir akademisyen ve yazardır. Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü'nden mezun olduktan sonra Fulbright bursuyla ABD’ye gitmiştir. 1998-2004 yıllarında New York’ta, Columbia Üniversitesi Teachers College'da öğrenim görmüştür. Üstün yetenek eğitimi alanında yüksek lisansını tamamladıktan sonra aynı okuldan doktorasını almıştır. Türkiye’ye döndükten sonra, 10 yıl boyunca (2004-2014) Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde “üstün yetenek eğitimi” konusunda dersler vermiştir. 2015-2017 yıllarında Bahçeşehir Üniversitesi Üstün Yetenekliler Eğitim Programı’nda Yrd. Doç. Dr. olarak yüksek lisans derslerine girmiştir.2017’de uzmanları ve anneleri bir araya getiren MomTalks etkinliğini hayata geçirmiştir.Eriş, OT Dergisi'nde her ay "Dahice Dedikodular" köşesinde yazmaktadır. Ayrıca gazetelerde eğitimle ilgili köşe yazıları kaleme almaktadır. 25 yıldır aktif profesyonel simultane çevirmen olan Eriş, Türkiye Konferans Tercümanları Derneği üyesidir.“Her çocuk en iyi eğitimi hak eder” düşüncesini savunan eğitimci, her çocuğun içinde keşfedilmeye değer biricik yetenekler olduğuna inanmaktadır.

Etkinlik Detayları

Oturum Detayları

Etkinlik 12 Haziran 2024 Çarşamba günü 19.30-21.00 saatleri arasında 1 saat sunum, 30 dk soru-cevap olacak şekilde yapılacaktır. 

Oturumlar online canlı bağlantılarla gerçekleştirilecektir. 

Oturumlara katılım İTK Zone üzerinden yapılacaktır.